PYB10-Q24-S12-T
Manufacturer
CUI Inc.
VIGOR # :
Description
DC/DC CONVERTER 12V 10W
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
PYB10-Q24-S12-T PDF
Type Description
Series:PYB10-T (10W)
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):833mA
Power (Watts):10W
Voltage - Isolation:-
Applications:-
Efficiency:86%
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm)