CHB75W-24S24-CM
DataSheet
CHB75W-24S24-CM PDF
Type Description
Series:CHB75W (75W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3.12A
Power (Watts):75W
Voltage - Isolation:1.5 kV
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:84%
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (With Derating)
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.98" L x 2.54" W x 1.03" H (101.2mm x 64.6mm x 26.2mm)