RPM20-2415SFW
Description
DC/DC CONVERTER 15V 20W
DataSheet
RPM20-2415SFW PDF
Type Description
Series:POWERLINE Power Modules (20W)
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):9.5V
Voltage - Input (Max):36V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.33A
Power (Watts):20W
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)