RPM15-4812DFW/N
Description
DC/DC CONVERTER +/-12V 15W
DataSheet
RPM15-4812DFW/N PDF
Type Description
Series:POWERLINE Power Modules (15W)
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Number of Outputs:2
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-12V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):625mA, 625mA
Power (Watts):15W
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)