4A24-P20-I5-25PPM-F-E
Manufacturer
UltraVolt
VIGOR # :
Description
A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
4A24-P20-I5-25PPM-F-E PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Voltage - Input (Min):-
Voltage - Input (Max):-
Number of Outputs:-
Voltage - Output 1:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):-
Power (Watts):-
Voltage - Isolation:-
Applications:-
Efficiency:-
Operating Temperature:-
Mounting Type:-
Size / Dimension:-
Approval Agency:-
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MI-MC24-MU-H1
MI-MC24-MU-H1
28V/48V 200W MIL COMPAC HTSINK
VI-PC111-EVV
VI-PC111-EVV
VI-PC111-EVV 24V/12V 12V 150W
VI-MBW4-CS
VI-MBW4-CS
24V/48V 300W BOOSTER MEGA MODU
MC1-1000-595-BK-WT
MC1-1000-595-BK-WT
LABEL 1" W X 25' L BLACK
4A24-P20-I5-25PPM-F-E
4A24-P20-I5-25PPM-F-E
842 HIGH TEMP' SERIES (.100" (2.
396 SERIES (.125" (3.18MM) CONTA