1LE24-P30
Manufacturer
UltraVolt
VIGOR # :
Description
LE-SERIES DC TO HVDC CONVERTER,
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
1LE24-P30 PDF
Type Description
Series:Ultravolt® LE
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):23V
Voltage - Input (Max):30V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:1000V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):30mA
Power (Watts):30W
Voltage - Isolation:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:-
Operating Temperature:10°C ~ 45°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.00" L x 3.81" W x 1.50" H (152.4mm x 96.8mm x 38.2mm)