1/4A24-P20-I10-25PPM-M-E
Description
A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
DataSheet
1/4A24-P20-I10-25PPM-M-E PDF
Type Description
Series:Ultravolt® A
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):23V
Voltage - Input (Max):30V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:250V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):80mA
Power (Watts):20W
Efficiency:-
Operating Temperature:10°C ~ 45°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.75" L x 2.00" W x 1.00" H (120.7mm x 50.8mm x 25.4mm)