1/4A24-P20-25PPM-E
Manufacturer
UltraVolt
VIGOR # :
Description
A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
1/4A24-P20-25PPM-E PDF
Type Description
Series:Ultravolt® A
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):23V
Voltage - Input (Max):30V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:250V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):80mA
Power (Watts):20W
Voltage - Isolation:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:-
Operating Temperature:10°C ~ 45°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.75" L x 2.00" W x 1.00" H (120.7mm x 50.8mm x 25.4mm)
Approval Agency:CE, cURus
Standard Number:60950-1; 62368-1
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
VI-RJW1LL-CZZZ
VI-RJW1LL-CZZZ
VI-RJW1LL-CZZZ 24V/12V 28V 28V
VI-PNLL-EUU
VI-PNLL-EUU
48V/28V 28V 200W 200W MASTER D