1/4AA24-N20-25PPM-M-E
Description
AA-SERIES DC TO HVDC CONVERTER,
DataSheet
1/4AA24-N20-25PPM-M-E PDF
Type Description
Series:Ultravolt® AA
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):23V
Voltage - Input (Max):30V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:250V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):80mA
Power (Watts):20W
Efficiency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:2.97" L x 1.50" W x 0.75" H (75.4mm x 38.1mm x 19.1mm)