1/4AA24-P30-I10-M-E
Manufacturer
UltraVolt
VIGOR # :
Description
AA-SERIES DC TO HVDC CONVERTER,
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
1/4AA24-P30-I10-M-E PDF
Type Description
Series:Ultravolt® AA
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):23V
Voltage - Input (Max):30V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:250V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):120mA
Power (Watts):30W
Voltage - Isolation:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:2.97" L x 1.50" W x 0.75" H (75.4mm x 38.1mm x 19.1mm)
Approval Agency:CE, cURus
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MVX-D2570342
MVX-D2570342
VCAD:MVX-D2570342
BP2320-9RG
BP2320-9RG
DC/DC CONVERTER 2X12V 60W
VI-N2L-MS
VI-N2L-MS
VI-N2L-MS 36V/28V 300W MEGA