LXC96-2450SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 19-39.1V
DataSheet
LXC96-2450SW PDF
Type Description
Series:LXC96 (96W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:19 ~ 39.1V
Current - Output (Max):2.45A
Power (Watts):96 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:89%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.91" L x 2.66" W x 1.46" H (201.0mm x 67.5mm x 37.0mm)