LED96W-092-C1050-LT
Description
LED DRIVER CC AC/DC 54-92V 1.05A
DataSheet
LED96W-092-C1050-LT PDF
Type Description
Series:LED-96W-LT
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:54 ~ 92V
Current - Output (Max):1.05A
Power (Watts):96 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:ELV, Triac
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66, NEMA 4
Operating Temperature:-
Efficiency:92%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.34" L x 2.40" W x 1.50" H (161.0mm x 61.0mm x 38.0mm)