ESS030W-0900-27
Description
LED DRIVER CC AC/DC 20-27V 900MA
DataSheet
ESS030W-0900-27 PDF
Type Description
Series:ESS (30W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):120VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:20 ~ 27V
Current - Output (Max):900mA
Power (Watts):24 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog, ELV, Triac
Features:OCP, OTP, SCP
Ratings:IP64
Operating Temperature:-
Efficiency:87%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)