HLG-150H-15
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 7.5-15V 10A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
HLG-150H-15 PDF
Type Description
Series:HLG-150H (150W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:7.5 ~ 15V
Current - Output (Max):10A
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C
Efficiency:92%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.03" L x 2.68" W x 1.53" H (204.0mm x 68.0mm x 38.8mm)