HLG-40H-54
Description
LED DVR CCCV ACDC 32.4-54V 750MA
DataSheet
HLG-40H-54 PDF
Type Description
Series:HLG-40H (40W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:32.4 ~ 54V
Current - Output (Max):750mA
Power (Watts):41 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C
Efficiency:89.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.80" L x 2.42" W x 1.45" H (147.2mm x 61.5mm x 36.8mm)