LED50W-020-C2500-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 7-20V 2.5A
DataSheet
LED50W-020-C2500-D PDF
Type Description
Series:LED-50W
Package:Box
Part Status:Active
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:7 ~ 20V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):50 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:87%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.64" L x 1.69" W x 0.98" H (194.0mm x 43.0mm x 25.0mm)