PLC-100-15
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC/CV AC/DC 15V 5A
DataSheet
PLC-100-15 PDF
Type Description
Series:PLC-100 (100W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):264VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):5A
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-30°C ~ 50°C
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.89" L x 2.74" W x 1.38" H (200.5mm x 69.5mm x 35.0mm)