Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 18-24V 4A
Catalog
LED Drivers
Type Description
Series:PLN-100 (100W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):295VAC
Voltage - Output:18 ~ 24V
Current - Output (Max):4A
Power (Watts):96 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP64
Operating Temperature:-30°C ~ 50°C
Efficiency:88.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.87" L x 2.78" W x 1.38" H (200.0mm x 70.5mm x 35.0mm)