LPF-90D-30
Description
LED DRIVER CC AC/DC 18-30V 3A
DataSheet
LPF-90D-30 PDF
Type Description
Series:LPF-90D (90W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:18 ~ 30V
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):90 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OTP, OVP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Efficiency:90.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.34" L x 2.40" W x 1.42" H (161.0mm x 61.0mm x 36.0mm)