CDB260W-1700-210-R
Manufacturer
ERP Power
VIGOR # :
Description
LED DRVR CC AC/DC 260W DIM
Catalog
LED Drivers
DataSheet
CDB260W-1700-210-R PDF
Type Description
Series:CDB260 (260W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:160 ~ 210V, 114 ~ 150V
Current - Output (Max):1.24A, 1.7A
Power (Watts):260 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog, Bluetooth
Features:OCP, OTP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-
Efficiency:93%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.54" L x 2.00" W x 1.52" H (216.9mm x 50.8mm x 38.6mm)