LPF-60D-15
Description
LED DRIVER CC AC/DC 9-15V 4A
DataSheet
LPF-60D-15 PDF
Type Description
Series:LPF-60D (60W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:9 ~ 15V
Current - Output (Max):4A
Power (Watts):60 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C
Efficiency:87%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.40" L x 1.69" W x 1.26" H (162.5mm x 43.0mm x 32.0mm)