LXD96-1050SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 46-92V 1.05A
DataSheet
LXD96-1050SW PDF
Type Description
Series:LXD96 (96W)
Package:Bulk
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:46 ~ 92V
Current - Output (Max):1.05A
Power (Watts):96 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:91%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.91" L x 2.66" W x 1.46" H (201.0mm x 67.5mm x 37.0mm)