LED12W-24-C0500
Description
LED DRIVER CC AC/DC 12-24V 500MA
DataSheet
LED12W-24-C0500 PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:12 ~ 24V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):12 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:80%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.35" L x 1.42" W x 0.91" H (85.0mm x 36.0mm x 23.0mm)