GSC25B-700
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
LED DRVR CC AC/DC 18-36V 700MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
GSC25B-700 PDF
Type Description
Series:GSC25B (25W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:18 ~ 36V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:SCP
Ratings:IP40
Operating Temperature:-30°C ~ 50°C
Efficiency:88.5%
Termination Style:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Size / Dimension:3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)