RACD03-700
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 3-4.5V
DataSheet
RACD03-700 PDF
Type Description
Series:LIGHTLINE RACD03 (3W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):264VAC
Voltage - Output:3 ~ 4.5V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):3 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C
Efficiency:62%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:1.81" L x 1.18" W x 0.91" H (46.0mm x 30.0mm x 23.0mm)