RACD04-350
Description
LED DRIVER CC AC/DC 3-12V 350MA
DataSheet
RACD04-350 PDF
Type Description
Series:LIGHTLINE RACD04 (4W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):264VAC
Voltage - Output:3 ~ 12V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):4 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, SCP
Ratings:IP65
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C
Efficiency:77%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:1.50" L x 1.06" W x 0.83" H (38.0mm x 27.0mm x 21.0mm)