HVG-150-15B
Description
LED DVR CC/CV AC/DC 8.25-15V 10A
DataSheet
HVG-150-15B PDF
Type Description
Series:HVG-150 (150W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):180VAC
Voltage - Input (Max):528VAC
Voltage - Output:8.25 ~ 15V
Current - Output (Max):10A
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C
Efficiency:89%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.70" L x 2.68" W x 1.53" H (221.0mm x 68.0mm x 38.8mm)