RACD07-350
Description
LED DRIVER CC AC/DC 10-20V 350MA
DataSheet
RACD07-350 PDF
Type Description
Series:LIGHTLINE RACD07 (7W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):295VAC
Voltage - Output:10 ~ 20V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):7 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
Efficiency:70%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:1.93" L x 1.61" W x 0.94" H (49.0mm x 41.0mm x 24.0mm)