LXC100-3150SW
Manufacturer
UltraVolt
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 19-32V 3.15A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LXC100-3150SW PDF
Type Description
Series:LXC100 (100W)
Package:Box
Part Status:Last Time Buy
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:19 ~ 32V
Current - Output (Max):3.15A
Power (Watts):100 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:-
Features:OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:90.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.70" L x 2.66" W x 1.46" H (221.0mm x 67.5mm x 37.0mm)