ELG-75-C350DA
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
LED DRIVERS POWER SUPPLIES 350MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
ELG-75-C350DA PDF
Type Description
Series:ELG-75-C (75W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:107 ~ 214V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:91%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.14" L x 2.48" W x 1.40" H (156.0mm x 63.0mm x 35.5mm)