LXC120-0700SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 103-171V
DataSheet
LXC120-0700SW PDF
Type Description
Series:LXC120 (120W)
Package:Bulk
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:103 ~ 171V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):120 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:92%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.70" L x 2.66" W x 1.46" H (221.0mm x 67.5mm x 37.0mm)