LDB-350LW
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
LED DRVR CC BCK-BST 2-40V 350MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LDB-350LW PDF
Type Description
Series:LDB-L
Package:Tube
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:Buck-Boost
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Voltage - Output:2 ~ 40V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):-
Voltage - Isolation:-
Dimming:PWM
Features:Remote On/Off, OTP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 71°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm)