AMEPR30-12250AZ
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 5-12V 2.5A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
AMEPR30-12250AZ PDF
Type Description
Series:AMEPR30-AZ
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:5 ~ 12V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):30 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP68
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:80%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:2.27" L x 5.30" W x 1.59" H (57.7mm x 134.8mm x 40.5mm)