HLG-40H-30B
Description
LED DVR CC/CV AC/DC 18-30V 1.34A
DataSheet
HLG-40H-30B PDF
Type Description
Series:HLG-40H (40W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:18 ~ 30V
Current - Output (Max):1.34A
Power (Watts):40 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C
Efficiency:88.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.80" L x 2.42" W x 1.45" H (147.2mm x 61.5mm x 36.8mm)