LED30W-24
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24V 1.25A
DataSheet
LED30W-24 PDF
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1.25A
Power (Watts):30 W
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:4.92" L x 1.69" W x 0.98" H (125.0mm x 43.0mm x 25.0mm)