RACD06-500-LP
Description
LED DRIVER CC AC/DC 2-12V 500MA
DataSheet
RACD06-500-LP PDF
Type Description
Series:LIGHTLINE RACD06 (6W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):198VAC
Voltage - Input (Max):264VAC
Voltage - Output:2 ~ 12V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):6 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP20
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C
Efficiency:75%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:3.86" L x 1.81" W x 0.43" H (98.0mm x 46.0mm x 11.0mm)