LXC200-8330SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 14-24V 8.33A
DataSheet
LXC200-8330SW PDF
Type Description
Series:LXC200 (200W)
Package:Box
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:14 ~ 24V
Current - Output (Max):8.33A
Power (Watts):200 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:10.43" L x 3.13" W x 1.81" H (265.0mm x 79.5mm x 46.0mm)