LED75W-020-C3750
Description
LED DRIVER CC AC/DC 7-20V 3.75A
DataSheet
LED75W-020-C3750 PDF
Type Description
Series:LED-75W
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:7 ~ 20V
Current - Output (Max):3.75A
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Efficiency:87%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (173.0mm x 71.3mm x 46.5mm)