RACD25-700A
Description
LED DRIVER CC AC/DC 24-36V 700MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
RACD25-700A PDF
Type Description
Series:LIGHTLINE RACD25-A (25W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:24 ~ 36V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C
Efficiency:80%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:4.33" L x 2.89" W x 1.30" H (110.0mm x 73.5mm x 33.0mm)