PDA080W-700G
Manufacturer
PHIHONG USA
VIGOR # :
Description
LED DVR CC AC/DC 90-114V 700MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
PDA080W-700G PDF
Type Description
Series:PDA (80W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):304VAC
Voltage - Output:90 ~ 114V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):80 W
Voltage - Isolation:4.242 kV
Dimming:Analog
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 60°C
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.39" L x 1.71" W x 1.20" H (213.2mm x 43.5mm x 30.5mm)