LXD25-2080SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 4-12V 2.08A
DataSheet
LXD25-2080SW PDF
Type Description
Series:LXD25 (25W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:4 ~ 12V
Current - Output (Max):2.08A
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:Analog
Features:OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Efficiency:80%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.07" L x 3.15" W x 1.06" H (78.0mm x 80.0mm x 27.0mm)