LHA150M-062C
Manufacturer
NetPower Corporation
VIGOR # :
Description
249-528VAC,150W CC/CP LED DRIVER
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LHA150M-062C PDF
Type Description
Series:LHA150X (150W)
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):249VAC
Voltage - Input (Max):528VAC
Voltage - Output:20 ~ 62V
Current - Output (Max):3.75A
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:91%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:9.72" L x 2.68" W x 1.71" H (247.0mm x 68.0mm x 43.5mm)