POE-12S-AFI
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
POE SPLITTER 8W 12V DESKTOP
Catalog
Power over Ethernet (PoE)
DataSheet
POE-12S-AFI PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Splitter
Voltage - Input:36 ~ 60V
Number of Ports:1
Voltage - Output:12V
Current - Output:1 A
Power (Watts) - Per Port:8W
Compliance:IEEE802.3af
Data Rate:-
Features:OCP, SCP
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Efficiency:-
Mounting Type:Desktop
Size / Dimension:3.25" L x 3.00" W x 1.50" H (82.6mm x 76.2mm x 38.1mm)