BOB-15100
Manufacturer
SparkFun
VIGOR # :
Description
USB-C BREAKOUT
Catalog
Adapter, Breakout Boards
DataSheet
BOB-15100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Proto Board Type:Connector to SIP
Package Accepted:USB - C
Number of Positions:6
Pitch:0.100" (2.54mm)
Board Thickness:-
Material:-
Size / Dimension:0.870" L x 0.550" W (22.10mm x 14.00mm)