GT95S10A
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
TOR SCREW 95A 7-10A
Catalog
Accessories
DataSheet
GT95S10A PDF
Type Description
Series:GT95
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Thermal Overload Relay
For Use With/Related Products:100AF Contactors
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PYC-P
PYC-P
HOLD DOWN CLIP LY/MY SER
P1023-7
P1023-7
MOUNTING BRACKET .250 HOLE (BM1)
093.20
20 POS JUMPER 38.X1 SERIES BLUE
GT95S10A
GT95S10A
TOR SCREW 95A 7-10A
PMB180200KIT2
PMB180200KIT2
16" POLE MOUNT KIT FOR SERIES 15
PIC-S-207F
PIC-S-207F
RF SHIELD FRAME, 1.747"X1.747"