J73KC-AM-11
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
AUXILIARY CONTACT UNIT,2PST-1NO1
Catalog
Accessories
DataSheet
J73KC-AM-11 PDF
Type Description
Series:J7KC
Package:Box
Part Status:Active
Accessory Type:Auxiliary Contact Block
For Use With/Related Products:J7KC Contactors
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AQP-HS-J10A
AQP-HS-J10A
HEAT SINK
P6B-C2
P6B-C2
HOLD DOWN CLIP FOR PCB RELAY
GT150L105A
GT150L105A
TOR LUG 150A 80-105A
J73KC-AM-11
J73KC-AM-11
UC2852NG4
UC2852NG4
POWER FACTOR CONTROLLER
GCM1885C1H7R3DA16D
GCM1885C1H7R3DA16D
CAP CER 7.3PF 50V NP0 0603