J73MC-W-10
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
AUXILIARY CONTACT UNIT,SPST-1NO
Catalog
Accessories
DataSheet
J73MC-W-10 PDF
Type Description
Series:J7MC
Package:Box
Part Status:Active
Accessory Type:Auxiliary Contact Block
For Use With/Related Products:J7MC Series
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SSR ACCESSORY, THERMAL GREASE
GT63S8A
GT63S8A
TOR SCREW 63A 5-8A
GCA32A208VAC60HZ
GCA32A208VAC60HZ
COIL ASSY 18-32A 208VAC 60HZ
J73MC-W-10
J73MC-W-10
MA00S1NZGD
MA00S1NZGD
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 125V
SSR RLY 40A - 21.6-280V AC