GT63LL36A
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
TOR CL20 LUG 63A 24-36A
Catalog
Accessories
DataSheet
GT63LL36A PDF
Type Description
Series:GT63
Package:Box
Part Status:Active
Accessory Type:Thermal Overload Relay
For Use With/Related Products:65AF Contactors
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PLUG-IN MODULE FOR MOUNTING
J7TKN-A-1E2
J7TKN-A-1E2
RELAY THERMAL OVERLOAD 0.8-1.2A
P2CMESS
P2CMESS
CLIP FOR P2RF-ESS SOCKETS
BK/GMC-500-R
BK/GMC-500-R
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM
GT63LL36A
GT63LL36A
TOR CL20 LUG 63A 24-36A
522-26-8800-SV-0005F
522-26-8800-SV-0005F
CABLE MOD 8P8C PLUG TO PLUG 5'
854S712AKILFT
854S712AKILFT
VFQFPN 3.00X3.00X1.00 MM, 0.50MM