GT400S185A
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
TOR SCREW 400A 120-185A
Catalog
Accessories
DataSheet
GT400S185A PDF
Type Description
Series:GT400
Package:Box
Part Status:Active
Accessory Type:Thermal Overload Relay
For Use With/Related Products:400AF Contactors
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ZGGZ4-1
ZGGZ4-1
INTERCONNECTION STRIP GRY
35337001=ROD - PUSH
UP62-70
UP62-70
SSR OVERTEMP. SWITCH 70C
C1206C560F8HAC7800
C1206C560F8HAC7800
CAP CER 1206 56PF 10V ULTRA STAB
WR21-L11B-DB1-SK
WR21-L11B-DB1-SK
CELLULAR ROUTER EMEA/APAC WR21
MSP1B3R570FS14E3
MSP1B3R570FS14E3
SFERNICE FIXED RESISTORS
GT400S185A
GT400S185A
TOR SCREW 400A 120-185A