TQ2SA-1.5V
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5VDC
Catalog
Signal Relays, Up to 2 Amps
DataSheet
TQ2SA-1.5V PDF
Type Description
Series:TQ-SMD
Package:Tube
Part Status:Active
Mounting Type:Surface Mount
Coil Voltage:1.5VDC
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current):2 A
Switching Voltage:125VAC, 220VDC - Max
Coil Current:93.8 mA
Coil Type:Non Latching
Features:-
Termination Style:Gull Wing
Seal Rating:-
Coil Insulation:-
Must Operate Voltage:1.13 VDC
Must Release Voltage:0.15 VDC
Operate Time:4 ms
Release Time:4 ms
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C